Víte že…

Víte, že Pravčická brána v Českém Švýcarsku je největším skalním mostem v Evropě? Krom restaurace ve výletním zámečku Sokolí hnízdo je tu mnoho vyhlídek, z nichž je krásný rozhled do kraje.Poděkování


Text:

Michaela „Mysha“ Košťálová
Mladá cestovatelka, novinářka a fotografka. Od roku 2004 je externí redaktorkou rodinného časopisu Srdce, pracuje pro spol. Online Travel Solutions s. r. o. a externě spolupracuje s dalšími tiskovými i digitálními médii, zabývajícími se především turistikou a cestováním. Navštívila Egypt, Keňu, Tunisko, Írán, Turecko, Brazílii a téměř všechny evropské státy. Fotografie a články (nejen) z cest naleznete na www.myshaweb.cz.


Fotografie:

Marek Audy
Vynikající fotograf, speleolog a cestovatel. Fotí hlavně v podzemí, u nás především v Moravském krasu. Specializuje se na snímky přírody – nad i pod zemí. Kromě krápníků a jeskynních dómů jsou cílem jeho objektivu krajiny. V zahraničí ho nejvíc láká neprobádané podzemí stolových hor ve Venezuele. Jeho vydavatelství se specializuje na tisk fotografií, nízkonákladový digitální tisk, výrobu multimediálních CD, grafiku atd. Krásné fotografie jsou prodejné, více jich najdete na audy.speleo.cz.

Milan Brunclík
Amatérský fotograf se na svých snímcích věnuje především přírodním scenériím a architektuře. Procestoval velkou část Evropy: Belgii, Švýcarsko, Německo atd. Nejkrásnější fotografie naleznete na www.mb-solutions.cz/photos.

Petr Zajíček
Speleolog, fotograf, geolog, odborný pracovník Správy jeskyní České republiky. Začínal v amatérské speleologické skupině „Suchý žleb“, podílel se na výzkumech a objevech řady podzemních prostor u nás i v zahraničí. Svou fotografickou tvorbou a psaním článků propaguje jeskyně Česka. Publikuje v uznávaných tiskovinách, např. National Geographic Česko. Jeho životním cílem je poznávat přírodu celého světa a zdokumentováním ji přiblížit druhým. Aktivně cestuje, nejčastěji do hor a za polární kruh. Více o Správě jeskyní ČR na www.caves.cz.

Fotky poskytli též správci webových stránek www.ceske-lanovky.sk.

Zvláštní dík patří členům speleologické skupiny „Plánivy“ Liboru Havlíčkovi a Petru Polákovi. Skupina provádí úspěšný jeskyňářský výzkum v Moravském krasu (např. v r. 2002 byla oceněna Českou speleologickou společností za Objev roku, jímž se stalo tzv. Chrochtadlo v Amatérské jeskyni). Více na www.planivy.cz.


Děkujeme společnosti SHOCART za poskytnutí kartografických materiálů ke zpracování.

Turistika.cz - Praktické rady a zkušenosti pro cestování, tipy na výlet nejen po celé ČR i SR
Turistika.cz - pro větší zážitek z cesty a výletuPoděkování | Online Travel Solutions © 2006-2007